O Nás

 

Novofunlandský pes- velice krásné,inteligentní, chápavé a vnímavé zvíře

 Tito psi mě učarovali už v roce 1977. Nejdříve jsem chodil na zkušenou k známému chovateli,kde jsem získával zkušenosti,jak se k těmto vyjímečným tvorům chovat.Tyto léta byly pro mě zlomové a když jsem si vytvořil svoje vlastní podmínky a patřičné zázemí tak jsem měl svého vlastního psa Fidouše z Kalaberku. Byl jsem nejšťastnější člověk na světě. Jak běžel čas,tak jsme se rozrostli ještě o Marušku a Elišku.

 

Vždy jsem chtěl mít svoji chovatelskou stanici a aby bylo vše tak jak má být.Tak jsem si přídil krásnou hnědou fenu Babsy Gomaru. Do jednoho roku jsem s ní po každodenní práci stanul před rozhodnutím ji uchovnit. Vše dopadlo velice úspěšně. První rtg kloubů a všechna veterinární vyšetření,první výstavy a pro mě velice poutavá mezinárodní výstava v Praze. Dále svod,bonitace a konečné posouzení u UCHOVNĚNÍ. Píše se rok 2013 a tato slečna BABSY GOMARU je zakládající psí člen chovné stanice El.FIBAMA

 

Od samého začátku se snažím o co nejvolnější chov ve volném prostředí a každý pes vyrůstá od prvního dne v maximálním kontaktu s rodinou a ostatními členy smečky u nás.

 

Můj sen se naplňoval a tak přišel Nápadník NAVARO z Berouna a bylo na světě 10 štěňátek ( Alvaro,Alvin,Ardus,Arny,Aron,Akela,Alissa,Annabela,Anesa a Artuš. ) Posledně jmenovaný mě tak přirostl k srdci,že zůstal s náma doma.

 

       Za další dva roky byl další vrh Otcem štěňátek byl Arames Groli Baren a opět 10 chlupáčků( 7 kluků a 3 slečny) Back,Baddy,Balloteli Schambo,Barny Bolt,Benjamin,Bert six,Betty,Brita Bess a Berry Rudy Gott Mari.. Opět musím podotknout příkladné zvládnutí Babýsky s porodem a výchovy štěňátek. Protože Maruška a Eliška už žili v psím nebíčku, tak mě přirostla k srdci Berry. To celé jméno je na počest manželů Gottlíbových z Terešova--Ruda a Marie ( Berry Rudy Gott Mari). Všechna štěňata jsou dnes již dospělá  a svůj domov mají na moravě Slovensku, Maďarsku a jeden je v Kanadě.

 

Jsem velice rád,že jsem se všemi co mají ode mne štěňátko v kontaktu jak fotografickém tak písemném. Moc velké dík. Je z toho pěkná galérie.

 

Neplánovaně k nám přišla do smečky 10ti týdenní krásná fenečka Amálka Schamonil Founland.  Doopravdy ten čas letí a jsem moc šťastný za to vše co jsem za ty celá léta prožil a tímto plemenem.To je na samostatnou knihu.

 

Dnes máme rok 2019. Z obouch slečen jsou dnes 3,5 a 4 leté slečny po výstavách ,svodech,bonitaci a všech RTG. ( 0/0)  Uchovněny a 16 a 17.7  jsem s Berry z Kalaberku navštívil potenciálního ženicha. Vše dopadlo na výbornou a tak jsme v očekávání štěňáten. Vše dopadlo velmi dobře. Stěnátka se narodila zdravá a po osmi týdnech odcestovala do světa. Cipísek, Cézar, Ciprán a Cecilka z Kalaberku se mají v devíti měsících dle informací majitelů velmi dobře, mají úžasné zázemí a velkou lásku.

 

Bery jako máma vše zvládla na výbornou, je to skvělá máma. Měli jsme neustálý dozor, tím myslím druhou fenku Amálku Schamonil, která všemu přihlížela a přiucovala se v získávání zkušeností jednou svých stěňátek.